Ogłoszenia Parafialne

    Uroczystość Najświętszej Trójcy

 4 czerwca 2023 r. 

 

 

Kościół na całym świecie obchodzi dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ojciec, Syn i Duch, jeden i ten sam Bóg, zaprasza nas do wejścia w tajemnicę swojego wewnętrznego życia. Niech miłość Boga, dostępna także w Eucharystii, przeniknie nas do głębi i uzdolni do budowania więzi opartych na sile miłości.

 

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Kościół parafialny pozostaje otwarty dla Róż Różańcowych, które chcą wspólnie odmówić Różaniec o godz. 14.00.

 

Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za waszą ofiarność.

 

Od poniedziałku do środy po Mszy Św. o godz. 19.00 w kościele parafialnym odprawiamy nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

 

Liturgiczne obchody tego tygodnia:

W poniedziałek 05.06 – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

W środę 07.06 – na Mszę Św. o godz. 19.00 zapraszamy członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Od godz. 18.30 odmawiana będzie koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej.

 

W czwartek (08.06) będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Wyruszymy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy, która przejdzie z kościoła pod wyciąg i powróci do kościoła parafialnego. Nie będzie Mszy Św. o godz. 11.30 w Kamesznicy Górnej.

Prosimy o przygotowanie ołtarzy następujące rejony i grupy:

I ołtarz – Przy Pomniku – przygotowują mieszkańcy ulic od kościoła do Pomnika.
II ołtarz – Naprzeciwko wyciągu – mieszkańcy placów od ul. Jasnej do wyciągu.
III ołtarz – Przy remizie OSP – Strażacy oraz mieszkańcy Placów od ul. Nowej do ul. Jedności.
IV ołtarz - Przy kościele parafialnym – Krąg Biblijny, Apostolstwo Dobrej Śmierci i czciciele Św. Michała Archanioła.

 

W środę próba dla dzieci sypiących kwiaty przy kościele parafialnym o godz. 17.00. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonków.

 

Od piątku Oktawa Bożego Ciała w kościele parafialnym o godz. 17.30.

 

 

Na piątek 09.06, Biskup Bielsko – Żywiecki udziela dyspensy odnośnie do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 

W tym tygodniu odwiedziny chorych z sakramentami świętymi. W poniedziałek od godz. 9.00 – od Klisiówki do kościoła a we wtorek od godz. 9.00 – od Krzywej do kościoła.

 

Zarząd UKS Lisek Milówka serdecznie zaprasza mieszkańców Kamesznicy a w szczególności dzieci w dniu  9 czerwca na uroczyste otwarcie nowego boiska piłkarskiego powstałego na terenach Amfiteatru w Milówce. W programie wydarzenia które rozpocznie się o godzinie 16:00 między innymi mecze Lisek Milówka – MSK Namestovo, Rodzice Lisków – Samorządowcy oraz liczne atrakcje min. Strefa animacji oraz dyskoteka dla dzieci, Gala Lisków podsumowująca sezon 2022/2023, grill . Szczegółowy program na stronie www.uksmilowka.pl.

 

„Bóg zapłać” za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty z Placu Zawady Dolne. Zebrano 420, zł. W tym tygodniu prosimy o ofiary na ten cel mieszkańców Placu Błaje i Motyki.

 

Bóg zapłać także rodzicom dzieci I-Komunijnych za ufundowanie sygnaturki do kaplicy w Kamesznicy Górnej oraz rodzicom bierzmowanych za nowe dzwonki w kościele parafialnym.

 

 

Za wszelkie dobro, ofiary i modlitwy składamy serdeczne Bóg zapłać! 

 

 

Od 1 czerwca odprawiane są Msze Święte Gregoriańskie:

Za + Stanisława Worka – 01.06. – 30.06.2023 r. Odprawia ks. Piotr Wojnarowski w Rzymie.

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)